13.05.2022 r.Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie

77 rocznica zwycięstwa ZSRR nad III Rzeszą

Na cmentarzu (o powierzchni 19 ha) pochowano ciała 21 668 żołnierzy radzieckich poległych w walkach o Warszawę w styczniu 1945 r. Ofensywa Armii Czerwonej w kierunku Warszawy rozpoczęła się 14 stycznia 1945 r. uderzeniem oskrzydlającym z dwóch z kierunków: 61 Armia uderzyła z przyczółka Magnuszewskiego (Magnuszew), a 47 Armia z okolic Nowego Dworu Mazowieckiego i Modlina. Celem uderzenia było okrążenie miasta przez zamknięcie pierścienia w okolicy Sochaczewa. Następnie miasto miało być zdobyte przez idące w drugim rzucie oddziały 1 Armii WP operującej znad Wisły. Obrona niemieckiej 9 Armii została przełamana na znacznej długości, a zagrożenie Warszawy okrążeniem skłoniło dowództwo niemieckie do ewakuacji miasta i wycofania wojsk na linię oporu nad dolną Bzurą, Rawką i środkową Pilicą. Ruiny lewobrzeżnej części miasta zostały zajęte 17 stycznia 1945 r. przez oddziały polskiej 1 Armii WP. Cmentarz i Mauzoleum im poświęcone otwarto w 1950 r. Pochowano na nim żołnierzy poległych w okolicach Warszawy, ekshumowanych po wojnie z cmentarzy w Warszawie i okolicach.

 

Tadeusz Rutkowski

 

77 rocznica zwycięstwa ZSRR nad III Rzeszą, 37 rocznica katastrofy w Siewieromorsku, która  uratowała świat

">

 

ewinia

ewinia

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.76

liczba ocen: 17

 • Banderowcy robią w Polsce Wołyń

  " Media robią wszystko żeby ukryć fakt, że mordercami Polaka na Nowym Świecie była grupa Ukraińców. Tymczasem sprawcy są cały czas na wolności. Czy poprawność polityczna nie przeszkodzi w śledztwie? – napisał Krzysztof Lech Łuksza"

  https://wolnosc.tv/polak-zabity-na-nowym-swiecie-w-warszawie-wideo-18/

  Na polskim portalu usunięto ten dokumentalny film. Bo w Polsce już banderowcy rządzą.

  A tu na rosyjskim jest ten dokument: ukazujący ukraińskich morderców i
  banderowskie łajno w Polsce.

  https://t.me/RVvoenkor/11946
  ....

  • Banderowcy robią w Polsce Wołyń#Monaco

   Na portalu który jest daleki od polityki za zadawanie takich pytań dostałem punkty od moderatora.
   Tak wygląda wolnosc słowa w resztkach Polski.
   Tak nas załatwiła anentura kwadratowego stołu.
   Samo wydażenie tragiczne w skutkach powinno wywołać już zdecydowaną reakcję a tu cisza,klepenie na pejszbukach i tik tokach,tym śię nie obronimy.

  • Banderowcy robią w Polsce Wołyń#Monaco

   Do Polski wjechało masa menelstwa i bandziorów z Ukrainy, tym bardziej że nikt nie kontrolował kto wjeżdża do kraju przez ostatnie 2 miesiące. Na granicy Polsko-białoruskiej wybudowano mury z zasiekami, kawałek dalej na granicy z Banderlandem każdy mógł przejść jak chciał....
   Ale co PiSiory wyciągnęły forsy z muru na granicy z Białorusią, to ich....
   Zresztą po oświadczeniach Morawieckiego i Kamińskiego w sprawie ataku na rosyjskiego ambasadora 9 Maja w Warszawie nic mnie już nie zdziwi...
   PiS to jednak gorsze zło niż nawet PO....

 • Polski rząd pod sąd, a potem pod ścianę !

  Wszystko wskazuje na to, że działania rządu warszawskiego spełniają znamiona zdrady narodowej oraz sabotażu gospodarczego. Za takie czyny w normalnych krajach grozi sąd polowy i czapa.
  Jeśli społeczeństwo nie obudzi się, to wkrótce Polacy będą we własnym kraju okradani, bici i mordowani przez banderowskie bojówki ochraniane na dodatek przez polską policję oraz bezkarne wobec polskich sądów.
  Nie chcę nikogo straszyć ani uprawiać czarnowidztwa jednak wszystkie działania polskich ścierw rządowych zmierzają w kierunku wepchnięcia nas w wojnę z Rosją oraz dokonania rzezi na Polakach rękoma uzbrojonych i zaprawionych w mordowaniu bezbronnej ludności cywilnej bandytów banderowskich przy całkowitym odebraniu ludności polskiej nawet prawa do samoobrony, bo kto spróbuje się bronić to zapewne będzie oskarżany i skazywany "za napaść na upadlińskich gości".
  Te ścierwa są gotowe dać poliniackim emerytom nawet 16, 20 czy 24 emeryturę byleby utrzymać władzę i móc doprowadzić swoje dzieło zbankrutowania i likwidacji Polski do końca. Te usraelskie czopki doodbytnicze, które obecnie sprawują znamiona władzy w Warszawie to najpodlejsze ścierwo jakie w całej historii Polski doprowadzało ten kraj do ruiny i niewoli. Nie wiem czy istnieje na świecie społeczeństwo do tego stopnia zidiociałe jak polskie, że utraciło całkowicie instynkt samozachowawczy ? ...
  KST

  • Polski rząd pod sąd, a potem pod ścianę !#KST

   Słuszne stwierdzenia, tylko mały błąd w diagnozie. - To zwierzęta mogą stracić instynkt samozachowawczy. - ludzie w tym miejscu mają wolną wolę, a więc w stadium pełnej demoralizacji mogą się jej wyzbyć )też aktem wolnej woli), rezygnując nie tylko z woli zachowania życia wspólnotowego i osobistego, ale i człowieczeństwa

   Jest tutaj jeszcze jedna sprawa. - To najwyraźniej nie jest ich inicjatywa.
   To wygląda na jakiś eksperyment socjotechniczny związany z programowaniem podprogowym, bo dokładnie tego potrzebują ścierwa globalistyczne - megazbrodniarze, którzy obrabowali ludzkość, a teraz chcą zalegalizować swoja grabież poprzez wielki reset, i likwidacje pieniędzy, oraz własności i posiadania u globalnie zniewolonych ludzi - poza grupka miliarderów którzy by mieli zachować wszystko i władzę absolutną.

   Jeśli by tak zdołali upowszechnić taką postawę rezygnacji ludzi ze swojej woli, ich psychopatyczne plany rządu światowego ścier niemoralnych i bestialskich zbrodniarzy - ludobójcze rządy poza wszelka kontrolą mogły by się powieść.

   W tej sytuacji, jeżeli nas wybrali na przedmiot eksperymentu, to i od nas powinni dostać mocna odpowiedź.

   • Polski rząd pod sąd, a potem pod ścianę !#KST#miarka

    Nie przeceniajmy "wolnej woli", bo jak przychodzi "co do czego" to ludzie "trzymają się pionu" jak trzeba.
    Prawda jest brutalna i bolesna, bo wszystkie atuty są po stronie globalistów i to oni rozdają karty a nie my.
    Ludzkość może się jedynie dostosować do tego co oni nam zagrają , a nie na odwrót.
    Dlatego Ludzkość jest na z góry straconej pozycji, bo nie stworzyła sama dla siebie alternatywy dla świata jaki stworzył jej czarci pomiot.
    I dlatego jestem pesymistą co do przyszłości ...
    KST

    • Polski rząd pod sąd, a potem pod ścianę !#KST#miarka#KST

     "Dlatego Ludzkość jest na z góry straconej pozycji"

     Tego wiedzieć Pan nie możesz.
     Skoro Pan już wie, że Pana myśli są czarne i pesymistyczne - dlaczego nas Pan tym częstuje?
     Nie chce być Pan sam w swoim piekle beznadziei i chce ściągnąć innych?

     Tfu.

 • U nas, gdzie miało być Velungenn.

  (Wg.jednej z wersji).
  Na Cmentarzu Parafialnym.
  "Kwatera".
  Czerwone sołdaty.
  W równych szeregach.
  Smirna!
  Tuż obok podobny.
  Grób polskich żołnierzy.
  I pomnik Wyklętych.
  Tak różni za życia.
  Na Wszystkich Świętych.
  Znicze się palą.
  Zadbane kwatery.
  I tak pozostanie.

 • Jeżeli chcesz wiedzieć jak było wczoraj przedwczoraj

  to bacznie obserwuj - jak jest dzisiaj.
  ****************************
  To moje motto w odniesieniu do szatańskiego świata - w jakim przyszło nam żyć przytoczyłem po to - aby uświadomić nam, że na naszych oczach czarci pomiot zmienia historię - dostosowując ją do obowiązującego etapu mądrości, który narzuca obecnie światu.
  Wniosek?
  Ile razy na przestrzeni powiedzmy ostatnich trzech wieków mieliśmy nowe etapy mądrości narzucane światu/kontynentom/państwom przez czarci pomiot i w związku z tym ile razy napisano nową historię.
  Dla przykładu - masońskie, czarcie harce związane z tzw. Konstytucją 3 Maja - są czczone w atrapie Polski a przecież to był stryczek nałożony podstępem - Polakom - przez ówczesny, czarci pomiot.
  ***************************
  Na koniec - co do wątku banderssynów i zabitego przez nich Polaka - to przecież po to ich tutaj czarci pomiot przesiedla - aby mordowali Polaków gdzie popadnie. Polacy są już w tym miejscu, że nie potrafią się zorganizować tak aby przepędzić na powrót banderssyństwo tam skąd przyszło razem z tymi, którzy te przesiedlenia organizują. Mordowanie Polaków w tym kobiet, dzieci i starców - dopiero będzie się rozkręcać - bo po to właśnie banderssyństwo zostało tu przesiedlone!
  Czarci pomiot na Ziemi pozostawiony samopas przez ludzi - to nie są żarty dla tych ludzi!

 • Eurowizja

  https://t.me/neuesausrussland/5391